Story

Sanalika Referans Nedir?

Nedir bu Referans Sistemi ?

Referans Sisteminin Mantığı; Referans olmakta ki karar verme şu değildir. Örneğin: X kullanıcısı size geldi ”beni arkadaş ekler misin başvuru yapacağım” dedi. Siz de incelediniz baktınız sayfası falan tamam okey hemen bunu ekleyip referans olayım mantığı değildir, ”iyi bir araştırma ve analiz yapmanız gereklidir”.Bir meslek adayına maximum 2 meslek sahibi referans olur. Bütün meslek sahipleri aynı kişiye Referans olamaz. Bu süreçte herkes birbirine destek olmalıdır.
Eğer meslek sahibiyseniz Referans olacağınız kişiyi çok iyi araştırmalısınız. Sosyal medya hesapları ve oyun içi davranışlarını iyice gözlemlemelisiniz.

Referans olduğunuz adayların herkes tarafından o aday hakkında görüşlerini meslek grubundan paylaşması ve meslek editörlerini bilgilendirmesi gerekir.

Referans olurken dikkat etmeniz konular; Facebook, İnstagram, Twitter, Youtube platformlarında aktif şekilde paylaşım yapan, Oyunda hiç ban almamış ve oyun içindeki davranışları uygun olan kişilere Referans olabilirsiniz.
Adayları geçmişte yaptıkları hatalara göre yargılamamalısınız. Bir aday eskiden küfür, argo kullanıp ban yemiş olabilir, fakat bunun yanlış olduğunu anlayıp üzerinden belirli bir zaman geçmiş ve kendini düzeltme kararı almış, adaylığına özen gösteriyorsa kullanıcıyı göz ardı etmemeniz gerekir.
Süreç içerisinde sorusu veya problemi olanlar meslek editörleriyle iletişime geçip yardım alabilirler.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *